Yalovalılar'a trilyonluk telefon faturası yollandı
12 Mayıs 2007 Cumartesi 11:00 Türk Telekom tarafından Mayıs ayında abonelere gönderilen trilyonluk telefon faturaları Yalovalılar'ı çıldırttı.
Telefon ücretlerine yapılan son zamlardan sonra faturalarını alan binlerce abone Mayıs ayı faturasıyla büyük sürpriz yaşadı. İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlen faturalarda bütün abonelere "1 trilyon 300 milyar YTL 40 kuruş borcunuz var" diye fatura gönderildi. 16 bin abone, bu faturayı alınca Türk Telekom Müdürlüğü'ne akın etti.
"Hayatımda ben bir trilyon lirayı bir arada görmedim" diyen fatura mağduru emekli öğretmen Kaya Zengin, "Benim aylık telefon masrafım 30 YTL'yi geçmez. Mayıs ayında gelen fatura bedelim de aynı oldu. Aynı faturanın birikmiş borçlar kısmında 1 trilyon 300 milyar YTL 40 borcu görünce uykularım kaçtı. Müracaatımı yaptım. Bana 'Bir yanlışlık yapılmış, bu hatamızı düzelteceğiz, merak etmeyin' dediler. İnşallah mahkeme kapılarında koşmayız" dedi.
Öte yandan Türk Telekom Yalova Müdürlüğü ise, "İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde çalışan bir memurumuzun hatası yüzünden Yalova'da 16 bin abonemize bu faturalar gitti. Hiç kimse merak etmesin, hata düzeltilecek. Abonelerimizin esas borcu göz önüne alınacak. Haklı olarak çok sayıda kişi müdürlüğümüze müracaat etti. Hatadan dönülecek" açıklamasını yaptı.
SAİM ÇOTUK /IHA