Anayasa Mahkemesi'nin kararı ve 27 Nisan müdahalesi ile yeni dönemin başladığını düşünen bir grup protestocu, tek partili döneme dönüş çağrısı yaptı. Genç Siviller hızlı:

İşte internette herkesin birbirine gönderdiği ironik maillerden birisi:
"14 Mayıs 1950'de yapılan seçimlerle Türkiye'de tek parti yönetimi sona erdi ve çok partili hayata geçildi. İşte o günden beri rahat yüzü görmedik. Halk meclisleri oldurdu, vatandaş Meclis'e giremedi, Reşolar Memolar memleketi yönetmeye kalktılar, her kafadan bir ses çıktı.

O tek doğru partiyi kendi başlarına bulabilmeleri için halkın önüne defalarca sandık kondu, şaşırtmaca için çok sayıda seçenek sunuldu. Ancak her defasında "bu halkı boş bırakırsan ya davulcuya varır ya zurnacıya" sözünü haklı çıkaran sonuçlar ortaya çıktı. Demokrasi bize beş beden büyük geldi. İşte bu yüzden bizim şimdilik layığımız bir Tek Parti rejimidir.

Tek Parti kalsaydı, o parti de iktidara gelmesi meşru tek parti olan CHP olsaydı başımız ağırmaz, bu sıkıntıları, darbeleri, muhtıraları yaşamazdık, darbe mi olacak diye her gece boşuna gerilmezdik, istikrar olurdu, iş dünyası da önünü görürdü.

İşte bu duygu ve düşünceler içinde 14 Mayıs'ın 57. yıldönümünde "Saatler 57 yıl Geri Alınsın; Tek Parti Olsun, Temiz Olsun" demek ve CHP'nin tek partiye dönüş için hazırladığı anayasa değişiklik paketini (ekte) desteklemek için 13 Mayıs 2007 Pazar Günü saat.12.30'da Galatasaray Lisesi önünde toplanıyoruz.

'Halk için halka rağmen' diyen herkesi bekliyoruz."


(haber7)