Genelkurmay’ın sitesinde “Genelkurmay Başkanları” bölümünde yer alan özgeçmişlerde, Hilmi Özkök’ün özgeçmişinin diğer Genelkurmay Başkanlarının özgeçmişlerinden farklı başladığı gözlendi.
Sitede Doğan Güreş, İsmail Hakkı Karadayı, Hüseyin Kıvrıkoğluve Yaşar Büyükanıt’ın özgeçmişleri benzer formatta başlıyor. Söz konusu Genelkurmay Başkanlarının öz geçmişleri hangi tarihte nerede doğduğu, hangi eğitimlerden geçtiği şeklindeki bilgilerle başlıyor. Ancak Hilmi Özkök’ün özgeçmişidiğerlerinden biraz farklı.
Özkök’ün özgeçmişinde şu ifadeler yer alıyor: “Orgeneral Hilmi ÖZKÖK, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 24'ncü Genelkurmay Başkanı'dır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına göre, Başbakana karşı sorumlu olan Orgeneral ÖZKÖK, barış zamanında Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanı, savaş zamanında ise Cumhurbaşkanını temsilen, Türk Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı olarak görev yapar.”

Daha sonra diğer Genelkurmay Başkanlarının özgeçmişlerinde olduğu gibi nerde doğduğu, hangi eğitimlerden geçtiği bilgileri sıralanıyor. Özgeçmişleri Genelkurmay Başkanlarının kendilerinin hazırladığı belirtiliyor.


Kaynak : iyibilgi.com