İran'ın Tebriz kentine gitmek üzere Trabzon Havalimanı'ndan havalandıktan sonra düşen uçakta bulunan Pakistan uyruklu B. Bhangoo'nun cesedi, tarifeli uçakla İstanbul'a gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Trabzon Adli Tıp Kurumunda otopsisi yapılan Bhangoo'nun cesedi ve özel eşyaları, görevliler tarafından kurum yetkililerinden teslim alındı. Bhangoo'nun cenazesi, Trabzon Belediyesine ait cenaze nakil aracıyla Trabzon Havalimanına getirildi. Cenaze nakil aracı, gerekli izinlerin alınması için yaklaşık 15 dakika havalimanı girişinde bekletildi. Daha sonra havalimanına alınan Bhangoo'nun cenazesi, Atlasjet Havayollarına ait tarifeli uçakla saat 14.40'ta İstanbul'a gönderildi. Bhangoo'nun cenazesinin, İstanbul'dan Pakistan'a götürülmek üzere Pakistanlı bir yetkiliye teslim edileceği bildirildi.

Kazada yaşamını yitiren İngiltere vatandaşı Michael Newman'ın cesedi ise halen Trabzon Adli Tıp Kurumunda bekletiliyor. Öte yandan, Trabzon Adli Tıp Kurumu yetkilileri, kazada ölen Bhangoo ile Newman'ın yapılan otopsilerinde, vücutlarının çeşitli yerlerinde çarpmaya bağlı darp izlerinin olduğunu, travmaya bağlı olarak öldüklerinin tespit edildiğini bildirdiler


Kaynak : AA