Sivil toplum örgütlenmesinin önemli gruplarından biri olan Lionslar'ın 2005-06 Dünya Başkanı Hintli işadamı Ashok Mehta, Millenium Gemisi ile çıktığı Akdeniz turu kapsamında Kuşadası'na geldi. Millenium yolcu gemisi, 2006 sezonunda ikinci kez yanaştığı Kuşadası'na 1780 mürettebatıyla birlikte 2 bin turist getirdi. Millenium'un gelişiyle Kasım ayında Kuşadası'na toplam 12 gemi seferi ile 27 bin turist giriş yapmış oldu.

Lions heyeti ile Kuşadası'na gelen Ashok Mehta, İzmir ve Kuşadası Lions kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı. Kuşadası 2005-06 dönem Lions Başkanı Ömer Günel, Mehta'nın Kuşadası’na ziyaretinin Lions grubu için onur verici olduğunu belirterek, “Ashok Mehta'nın ülkemize yaptığı bu ikinci ziyaret, günübirlik de olsa bizler için ayrı önem taşımaktadır” dedi.
Lionsların Dünya Başkanı Ashok Mehta, eşi Kokile Mehta ve 43 ülkenin Lions kuruluşu başkanları ile Efes, Meryemana Evi ve Çamlık Tren Müzesi'ne gezdi. Mehta ve beraberindekilere gezi boyunca, Türkiye 118 R Lions Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Konaklı ve eşi Semra Konaklı ile İzmir ve Aydın Lions Kulubü temsilcileri eşlik etti. Çamlık Tren Müzesi'nde öğle yemeği yiyen Hintli işadamı Mehta ve beraberindekilere, Lionslar'ın Türkiye'deki çalışmaları hakkında bir brifing verildi. Mehta, brifingin sonrası başarılı sekiz Lions kuruluşunun başkanına şilt ve teşekkür mektubu verdi.
Mehta burada yaptığı konuşmasında, Türkiye'ye defalarca geldiğini belirterek, “Aynı coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye, arkelolojik ve doğal güzelliklere sahip çok güzel bir ülke. İnsanları, çok cana yakın. Lionslar, uluslararası ilişkiler açısından, en faal kulüp” dedi.
Türkiye'yi Avrupa Birliği'nde görmenin en büyük arzusu olduğunu da dile getiren Mehta, “Ama sabırlı olunması gerekiyor. İngiltere bile çok zor şartlarda girebildi” diye konuştu.
Türkiye 118 R Lions Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Konaklı ise, şunları söyledi: “Lions Kulubü aracılığı ile ülkemizi tanıtıyoruz. Ülkemize kötü günlerde, dostlarımızın sayesinde ekonomik yardım alıyoruz. 194 ülkedeki üyelerimize, Türkiye'nin de dünyanın medeni ülkeleri arasında olduğunu göstermekten çok mutluyuz.”
Türkiye 118 R Lions Kulübü Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Rıdvan Akgün Lions Kulübü etkinliklerini hakkında bilgiler verdi. Akgün, Mehta'nın ziyaretinin Türkiye'deki Lionslar'ın başarılı çalışmalarına karşılık, bir teşekkür ziyareti olduğunu söyledi.