El Arabiya televizyonu, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in avukatlarından Hami el-Obeydi'nin öldürülmeden kısa bir süre önce çekilen görüntülerini yayınladı.
Saddam Hüseyin ve üvey kardeşi Barzan İbrahim'i savunan el-Obeydi, 21 Haziran'da evinden kaçırılmış ve vurularak öldürüldükten saatler sonra cesedi bir sokakta bulunmuştu.
El Arabiya televizyonunun yayınladığı görüntülerde geleneksel Irak kıyafeti giyen el-Obeydi, 3 genç adam etrafında hareket ederken iki evin duvarları arasında duruyor. TV kanalı, el-Obeydi'yi kaçıran kişilerden birinin, arkadaşından polis teğmeni olarak bahsettiğini kaydetti. Yetkililer, o zaman el-Obeydi'nin evinden polis üniformalı kişiler tarafından kaçırıldığını söylemişti.
Görüntülerde yüzleri görünün kişiler, daha sonra yumruk yediği gözlenen el-Obeydi'ye ellerini kelepçelemek istediklerini söylüyor. El-Obeydi'nin kaçmaya çalışmayacağını, ellerini kelepçe vurmamalarını söylediği duyuluyor. Bir kişi, ''senin güvenliğin için bunu yapıyoruz'' derken bir başka kişi, el-Obeydi'nin ellerini kelepçelerken evine götürüleceğini söylüyor.
El Arabiya, Saddam Hüseyin'in baş avukatı Halil el Dulaymi'nin, kaçırılma olayından Şii lider Mukdeta el-Sadr'ın Mehdi Ordusu'nun suçladığını duyurdu. El-Sadr'ın bürosunun ise suçlamayı reddettiği kaydedildi.
Görüntülerin yer aldığı video kasetin, Saddam yanlısı bir internet sitesinden alındığını belirtildi.