Yalnız bırakılan çocuk, 8. kattan düşüp öldü
22 Mayıs 2007 Salı 15:55
Konya'da 8. katta bulunan evlerinin balkonundaki mutfak tüpünün üstüne çıkarak aşağıya sarkan 1.5 yaşındaki çocuk, dengesini kaybedince beton zemine düşerek hayatını kaybetti.
Olay, saat 01.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Alim Sokak Yeşilköy Siteleri 12. Blok 8. kat kapıcı dairesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, tek çocuk sahibi olan Osman ile Ayşe İçel, çocukları 1.5 yaşındaki İlkay Yalçın İçel'i uyuttuktan sonra yatak odasına yatırdı. Apartmanın 8. katında oturan ve kapıcılık yapan İçel çifti, çocuklarını uyuttuktan sonra, apartmandaki çöpleri toplamaya çıktı. Evde tek başına uyurken bırakılan İlkay Yalçın İçel, bir süre sonra uyanarak balkona çıktı. Balkonda bulunan tüpün üzerine çıkarak 8. kattan aşağıya sarkan küçük çocuk, dengesini kaybederek beton zemine düştü. Sitede bulunan komşuların haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık görevlileri, küçük çocuğun hayatını kaybettiğini belirledi. Çocuklarının cansız bedenini görünce fenalık geçiren anne Ayşe İçel, ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılırken, baba Osman İçel'i yakınları ve site sakinleri uzun süre sakinleştirmeye çalıştı. İlkay Yalçın İçel'in ölümü site sakinlerini de
gözyaşına boğdu. Küçük çocuğun cansız bedeni savcının incelemelerinin ardından bir beze sarılarak özel bir otomobille Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
kaynak:AHMET ATAŞ -İHA