Gelin arabasının önü kesildi, dâmat bıçaklandı
22 Mayıs 2007 Salı 13:35
Mersin'de, gelin arabasının önünü keserek para isteyen şahıslar, damatla birlikte 5 kişiyi yaraladı. Göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan damat, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken, saldırganlar kayıplara karıştı. Sinir krizleri geçiren gelin ise annesinin evine götürüldü.
Edinilen bilgiye göre olay, Mahmudiye Mahallesi'nde bulunan bir düğün salonu önünde meydana geldi. Yaklaşık 2 saat süren düğünün ardından evlerine gitmek üzere salondan ayrılan damat Ayhan Toker ile gelin Müslüme Toker, düğün salonu önünde bekleyen gelin arabasına binmek istedikleri sırada, bir grup genç tarafından önleri kesildi. Gelin arabasının üstüne çıkarak para isteyen gençlerle, damat ve yanındakiler arasında kavga çıktı.
5 kişi oldukları belirtilen saldırganlar, damat Ayhan Toker ile ağabeyi Berkan Toker ve sağdıç Hamit Özer ile arkadaşları Ahmet Fikret Polat ve Soner Güven'i bıçaklayarak yaraladı. Saldırganlar olayın ardından kayıplara karıştı. Göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan damat, kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi'nde ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Olayda yaralanan Ahmet Fikret Polat da aynı hastanede tedavi altına alınırken, sağdıç Hamit Özer ile damadın ağabeyi Berkan Toker ve Soner Güven ayakta tedavi gördü. En mutlu gününde büyük bir acı yaşayan gelin ise damadın ardından geldiği hastanede sinir krizleri geçirince yakınları tarafından annesinin evine götürüldü.
Olayın ardından damat ve gelinin yakınları hastaneye akın etti. Gözyaşlarına boğulan gelin ve damadın akrabaları, yaşanan olaya tepki gösterdi. Damadın ablası Berrin Çeper, saldırganların gelin arabasının önünü keserek para istediklerini belirtirken, eniştesi İbrahim Çeper ise düğün salonları önünde önlem alınmasını istedi. Damadın annesi Fatma Toker de hastane koridorunda torununa sarılarak gözyaşı döktü.
Ameliyatın ardından sağlık durumunun iyi olduğu bildirilen damat Ayhan Toker, güçlükle konuşabildi, "Düğün bitmişti. Salondan çıkıp arabaya bineceğimiz sırada 4-5 kişi önümüzü kesip para istedi. Bu sırada ben gelini arabaya bindirmeye çalışıyordum. Arabanın üstüne çıkıp, 'Bizim istediğimizi vereceksin' diye bağırdılar. Zaten para vermeye fırsat kalmadan kavga çıktı. Bıçakla saldırdılar" dedi.
Karnından yaralanan damadın arkadaşı Ahmet Fikret Polat da şahısların gelin aracının önünü keserek para istediklerini, bu sırada yaşanan tartışmanın ardından kavga çıktığını belirtti.
Polis, eşkâli belirlenen saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.
HÜSEYİN KAR / IHA
netgazete