İsviçre’de 13 yaşındaki bir kız öğrencinin 13 kişi tarafından defalarca tecavüze uğradığının ortaya çıkması İsviçre’yi şoke etti. Bir grup öğrencinin talihsiz kıza tecavüz ederken diğerlerinin de cinsel


saldırıyı cep telefonu ile görüntülediği bildirildi.

Polisin verdiği bilgiye göre, Zürih’e bağlık Oerlikon’da ismi açıklanmayan bir okuldaki tecavüz dehşeti bir hafta boyunca sürdü. Yaşları 15-18 arasında değişen 13 öğrenci, genç kızı içlerinden birinin evine zorla götürerek tecavüz etti. Genç kızı olayı açıklaması durumunda öldürmekle tehdit eden sanıklar bir hafta boyunca tecavüze devam etti. Ancak bir süre sonra yaşadıklarını kaldıramayan talihsiz kız herşeyi göze alarak durumu ailesine anlattı ve polis duruma el koydu. 6’sı İsviçreli, diğerleri İtalyan, Sırp, Makedon ve Bosna Hersek’li olan saldırganlar tutuklanarak, gizli bir yerde gözetim altına alındı.

Zürih Polis Şefi Peter Rüegger konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bügüne kadar böyle bir vahşet görmediğini belirterek, olayı yapanların çocuk olmasının durumu çok daha vahim hale getirdiğini söyledi. Rüegger, saldırganlar mutlaka hakettikleri cezayı alacaklarını da vurguladı.

Çok üzgün olduğunu ifade eden okul müdüresi Vera Lang Temperli de, "Geleceğimiz için ümit bağladığımız gençlerin yaptıklarına inanamıyorum" dedi.