Büyükanıt: İzmir bu ülkenin gözbebeği

Vali Kıraç'ı ziyaret eden Genelkurmay Başkanı, "İzmir, bu ülkenin gözbebeği olmasından dolayı kendisine başarılar diliyorum" dedi

BARKIN ŞIK İzmir


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "gâvur" imasında bulunduğu İzmir için, "Bu ülkenin gözbebeği" tanımlamasında bulundu.
Org. Büyükanıt ve kuvvet komutanları, Efes 2007 ve Denizkurdu 2007 tatbikatı için geldikleri İzmir'de dün Vali Cahit Kıraç'ı ziyaret etti. Kıraç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti, "İzmir Valisi olarak komutanlara 'Hoş geldiniz' diyorum ve memnuniyetimi ifade ediyorum" sözleriyle dile getirdi. Org. Büyükanıt da "İzmir, bu ülkenin gözbebeği olmasından dolayı kendisine başarılar diliyorum" dedi.
Büyükanıt, Şırnak'ta dün şehit düşenlerin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: "Çok üzüldük, ailelerine sabır, şehitlerimize rahmet diliyorum. Yarın (bugün), programımız el verirse şehidimizin cenaze törenine katılmayı düşünüyoruz. Öğleye kadar tatbikat devam ediyor. İkindi namazı vakti olursa katılacağız. Yalnız ailesinin değil, Türk milletinin başı sağ olsun."

Vatandaşlardan sevgi gösterisi

Erdoğan'ın, "Askerden talep gelirse Meclis olarak yasal desteği veririz" açıklamasıyla ilgili olarak yorum yapmayan Büyükanıt, "Ankara'da bombalı saldırının olduğu olay yerini incelemeye gitmenizin anlamı nedir?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Ankara'da ilk defa böyle bir olay oldu. Tespitte bulunmak için gittik. İnşallah bundan sonra ülkemizde böyle şeyler olmaz."
Büyükanıt ve komutanlar valilikten ayrılırken, İzmirliler alkışlarla sevgi gösterisinde bulundu.