KAYSERİ (İHA) - Kayseri'de bir lise öğrencisi kimliği belirsiz kişiler tarafından okul önünde bıçaklandı. Lise öğrencisi bacağına aldığı tek bıçak darbesi ile yaralanırken, ambulansın beklenmesi sırasında öğrenciler arasında çıkan bir başka kavga ise polisin müdahalesi ile önlendi.

Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencisi H.T. öğle tatili sırasında okulunun önünde kimliği belirsiz kişilerle, bilinmeyen bir nedenden dolayı tartıştı. Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine iki kişi oldukları belirtilen zanlılar H.T.'yi bacağından bıçaklayarak yaraladı. Diğer öğrencilerin gözü önünde yaşanan olayın ardından H.T.'yi bıçaklayan ve okulla ilgisi bulunmadığı iddia edilen zanlılar yaya olarak kaçarken, bacağından bıçaklanan lise öğrencisine ilk müdahale arkadaşları tarafından
yapıldı. Ambulansın beklenmesi sırasında kalabalık arasında bulunan iki öğrenci ise tekme tokat kavgaya tutuşunca, olaya polis müdahale etti. Kavga eden öğrenciler, polis tarafından gözaltına alındı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri sağ bacağına aldığı bıçak darbesi ile yaralanan öğrencinin bacağına tampon yaparak kanamayı durdurdu. H.T. daha sonra Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Polis, bıçaklama olayına karışıp kaçan şahısların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.