Ankara'da, 18 yaşındaki işsiz bir baba 2 yaşındaki kızı ile birlikte Tarım Bakanlığı'nın ek binasının en üst katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık bir saat boyunca hiçbir şeyden habersiz olarak babasının kucağında çevreyi şaşkın bakışlarla izleyen minik kızı, babanın bir anlık dalgınlığından yararlanan polisler kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Akay Caddesi'nde meydana gelen olayda, iş bulamadığı için bunalıma giren Rıdvan H. (18), 2 yaşında kızıyla birlikte öğleden sonra tadilat yapılan Tarım Bakanlığı'nın ek binasının içerisine girerek çalışanların şaşkın bakışları arasında üst kata çıktı. Kızı ile birlikte camdan aşağıya sarkan Rıdvan H., aşağıya inmeye ikna olmayınca, itfaiye çağrıldı.

Polisin güvenlik çemberine aldığı olay yerine şahsın atlama ihtimaline karşılık branda açıldı. Polisin uzun süren çabalarına rağmen ikna olmayan Rıdvan H., yaklaşık bir saat boyunca kızıyla birlikte camda kaldı.

Rıdvan H.'nin bir anlık dalgınlığından yararlanan polis, şahsı içeri çekerek minik kızın hayatını kurtardı. Küçük kız ambulansta sağlık kontrolünden geçirilirken, Rıdvan H. sorgulanmak üzere Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Olay nedeniyle kısmen trafiğe kapatılan Akay Caddesi'nde araçlar uzun konvoy oluştururken, çevrede toplanan çok sayıda vatandaş olayı izledi.

İHA