Tunceli'nin Pülümür ilçesinde teröristlerin Kocatepe Karakolu'na saldırısı sonucu şehit olan 7 askerden 2'sinin İzmirli olduğu belirlendi.

Teröristlerin el bombalı ve silahlı saldırısında şehit olan İzmirli 21 yaşındaki İlhan Sağlam'ın terhisine 4,5 ay kaldığı kaydedildi. Kemalpaşa'da elektrikçilik yapan İlhan Sağlam'ın çevresinde herkes tarafından çok sevilen bir kişi olduğu öğrenildi. Sağlam'ın şehit olmadan bir gün önce İzmir'deki ağabeyi Mustafa Sağlam'ı telefonla aradığı, ailesini çok özlediğini söylediği belirtildi.

Bu arada, şehit er Sağlam'ın babası İsrafil Sağlam ile annesi Kısmet Sağlam'a acı haberin verilemediği öğrenildi. Yakınlarının, anne ve babaya acılı haberi vermek için askeri heyetin ve doktorun eve gelmesini bekledikleri bildirildi.

İKİZ KARDEŞİYLE AYNI KARAKOLDA ASKERLİK YAPIYORDU

Saldırıda şehit olan er Erdem Erkaçtı'nın ise İzmir'in Bayındır ilçesinde oturduğu ortaya çıktı. Bayındırlı Erdem Erkaçtı'nın, ikizi Erden Erkaçtı ile birlikte aynı karakolda askerlik yaptıkları öğrenildi.

Aynı karakolda vatani görevini yapan ikiz oğullarından birinin ölüm haberini alan Bayındırlı Turgut ve Nazan Erkaçtı çifti, gözyaşlarına boğuldu. Oğlunun şehit olduğu haberine dayanamayan baba Turgut Erkaçtı'nın, Bayındır Devlet Hastanesine kaldırıldığı bildirildi. Sinir krizleri geçiren anne Nazan Erkaçtı'nın ise yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Bayındırlı Erdem Erkaçtı'nın ikizi Erden Erkaçtı ile Tunceli'de aynı askeri birlikte vatani görevlerine başladıkları, ancak, daha sonra Erdem'in Kocatepe, ikizi Erden'in ise Çemişkezek Karakoluna gönderildiği, saldırı sırasında ikizlerin aynı karakolda olmadıkları öğrenildi.

Öte yandan, oto tamirciliği yapan Erdem Erkaçtı'nın şehit haberini alan vatandaşlar, ellerinde bayraklarla sokağa dökülüp, teröre lanet yağdırdı. Erkaçtı'nın cenazesinin de memleketi Bayındır'da toprağa verileceği bildirildi.

kaynak:
zaman