Sakarya’nın Ferizli ilçesi PTT şubesinden, yapılmış gibi gösterip İstanbul’daki çeşitli şubelere havale kabulü göndererek, kurumu 231 bin 500 YTL dolandırdığı iddia edilen şebekenin 4 üyesinin ardından, suça karıştığı iddia edilen PTT veznedarı E.K. de Isparta’da yakalandı.
Isparta Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ferizli ilçesindeki PTT şubesinde yapılan havale dolandırıcılığıyla ilgili polisin yürüttüğü çalışmada, suç örgütü kurarak nitelikli dolandırıcılık ve zimmete para geçirdikleri iddiasıyla aranan PTT veznedarı E.K. ile yanında bulunan ve isimleri açıklanmayan iki kadının, Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen bilgi doğrultusunda durdurulan otomobilinde yakalandığı bildirildi.
Sanıkların üzerlerinde ve otomobillerinde yapılan aramada, suçtan edinildiği öne sürülen 3 bin 880 YTL, 58 ABD doları, bir diz üstü bilgisayar, çok sayıda banka ve kredi kartı ele geçirildi.
Yakalanan sanıklar ve el konulan eşyaların, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildiği kaydedildi.
Ferizli PTT şube müdürlüğünde veznedar olarak çalışan G.B, geçen hafta sonu mesai saatleri dışında açtığı şubede, kendisine ait şifreyi kullanarak bilgi işlem sistemi üzerinden İstanbul’daki çeşitli PTT şubelerine, yapılmış gibi göstererek 1 milyon 20 bin YTL tutarında havale göndermiş, bunun 231 bin YTL’lik bölümü sahte kimlikler kullanılarak, çekilmişti.
G.B’nin mesai saati dışında PTT şubesini açtığı güvenlik kameralarında görüntülenmişti. Olayla ilgili Z.Ç, M.Ç.Ö, G.E ve Ş.S. yakalanmış, PTT veznedarı G.B. ile E.K. için arama çalışması başlatılmıştı.

milliyet haber