Demokrat Parti'den Ankara 1. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı olan Sinan Aygün adaylıktan çekildi.

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Aygün yazılı açıklamasında, birkaç gündür ailesi, arkadaşları ve Ankara Ticaret Odası yöneticileriyle sürekli istişare içinde olduğunu belirterek, “Onların ve benim ortak kararımız şudur ki; siyasete girme gerekçelerim sakatlanmıştır. Ülkeme ve miletime, bu ortamda yararlı olamayacağım düşüncesi ağır basmıştır. Kendime, ülkeme, milletime olan saygım, beni ülke ve milletime en çok katkı vereceğim bir yerde hizmet etmeye zorlamaktadır” dedi. Kimseye kızgın ve kırgın olmadığını belirten Aygün, “Adaylığımı geri çekmekle, listede bir rahatlama sağlamaya katkı vermeyi de umuyorum” dedi.
Merkez sağda yer alan iki partinin, Türk siyasi tarihinde önemli bir misyonu bulunan Demokrat Parti çatısı altında birleşme iradelerini ortaya koymalarının kendisini son derece heyecanlandırdığını, merkez sağda birlik ve beraberliğe katkı vermenin kendisi için bir görev haline geldiğini kaydeden Aygün, “Bilindiği üzere, ilerleyen süreçte, Demokrat Parti çatısı altında faaliyet gösterecek iki partiden birisinin, bu yeni oluşuma katılmayacağı da açıklandı. Ta ki düne kadar, herhangi bir gelişme yaşanmayıp, halkın beklentileri doğrultusunda sağlıklı ve heyecan verecek bir birleşme ya da ittifak sağlanamadı” dedi.


Aday listelerinin kesinleşmesine iki gün kala, her iki partiyi aynı çatı altında seçime götürme yolunda bir ışığın ortaya çıktığını kaydeden Aygün, varını yoğunu ortaya koyarak görüşmeler sürecine katkı vermeye devam ettiğini anlattı. Sinan Aygün, “10 günlük siyasi hayat başkaları için çok kısa gelebilir. Ancak benim için 10 günlük siyasi hayat 10 yıl gibi geçmiştir. Bilinmesini isterim ki, kimseye kızgın ve kırgın değilim. Adaylığımı geri çekmekle, listede bir rahatlama sağlamaya katkı vermeyi de umuyorum” dedi.


Sinan Aygün kendisiyle sıcak ilişki kurduğunu söylediği Demokrat Parti teşkilatına da teşekkür ettiğini bildirdi ve seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

ANKA