Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, milletvekili aday tespitlerinin, Saadet Partisi dışındaki partilerin birbirlerinin aynı olduğunu gösterdiğini savundu.

Kutan, yaptığı konuşmada, İstanbul adayları arasında yer aldığını belirterek, bunun kendisi için onurların en büyüğü olduğunu söyledi. Kutan, ''Gayemiz ve hedefimiz İstanbul'a, Türkiye'ye, bütün İslam alemine, bütün insanlık alemine hizmet etmektir. Allah'ın izniyle milli görüş kadroları en büyük başarıları gösterecek ve Saadet Partisi 54. hükümet döneminde terk ettirilen hizmetlerine yeniden başlayacak'' diye konuştu.

Yok aslında bir birlerinden farkları

Kutan, şunları kaydetti: ''Aday tespiti açıkça gösterdi ki Saadet Partisi dışındaki partiler birbirlerinin aynıdır. AK Parti, kendisini 'muhafazakar demokrat' diye belirledi. Ama bir bakıyoruz ki solcu bir parti sağcı, geçinen birini, sağcı bir parti solcu geçinen birini listenin başına koymuş. Demek ki bunların arasında bir fark yok.''

Türkiye'nin gündeminde bugünlerde şehit cenazelerinin yer aldığını hatırlatan Kutan, ''Peki bu neden oluyor? Bir tane aşiret reisi, Barzani, ne oldu da Türkiye'ye tehdit savurur hale geldi? Çünkü arkasında ABD var, İsrail var. ABD 'bunlara müdahale edemezsiniz' diyor. Hala 'ABD bizim ortağımız' diyorlar'' diye konuştu.

Başörtüsü sorunu
Kutan, AK Parti'nin, iktidara gelirken ''başörtüsü meselesini çözeceğini'' vaadettiğini, ancak bunun yerine imam hatip liselerinin orta kısmının kapatıldığını, bir çocuğun 15 yaşından önce Kuran kursuna gitme olanağının ortadan kalktığını ifade ederek, AK Parti'ye en büyük desteği CHP'nin verdiğini savundu.
internet
haber