Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakana görevini hatırlatıyorum; ülkenin güvenliğinden sen sorumlusun, akan kanın durdurulmasından sen sorumlusun, korkma ve orduya izin ver. Ordudan dilekçe bekleme, derhal Mehmetçiğe yetki ver" dedi.

MHP Lideri Bahçeli, bugün Türkiye üzerinde hayati oyunlar oynandığını ileri sürerek, "AK Parti buna seyirci kalıyor, toplumun her yanı yangın yerine çevrildi. AK Parti'yle 4.5 yılda tahrip edilmemiş hiçbir taraf kalmadı. Türk milleti adeta teslim oldu. İç ve dış tehditler arttı. Ecdadımızdan, şanlı tarihinden utananlar, işgalci güçlerle güzel vatanımıza Sevr şartlarını tekrar getirmek istediler. Tehlike hemen yanımızda, tehlike Kıbrıs'ta, tehlike Kerkük'te, tehlike okullarda, tehlike pazardadır. Tehlike huzurumuzu ve esenliğimizi bozmuştur. Tehlike Cumhuriyetimizin niteliklerine kadar dayanmıştır. Tehlike Türk toplumunu sarmıştır." diye konuştu.

Şehitlerin kanı yerde kalmayacak!

Türkiye'nin önündeki en önemli sorunun bölücü terör olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Her gün bir vatan evladı şehadete ulaşmaktadır. Her gün bir ailede şehidine ağıtlar yükselmektedir. Daha dün hain bir saldırı 4 kahramanı aramızdan aldı. Önceki gün de 7 Mehmetçik Tunceli'de şehit oldu. Ne için can verdi aziz şehitlerimiz, huzurumuz için, esenliğimiz için, birliğimiz için, vatanımız için, bayrağımız için, kısacası bizim için. Hepsine Cenab-ı Allah'tan sonsuz rahmet diliyorum" dedi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a seslenerek " Aşiret reislerine kardeşim dedin, sonrasında terör azdı. Bunlar hep senin teslimiyetçi politikaların yüzünden oluyor. Dökülen kan yerde kalmayacak" diye konuştu.

Devlet Bahçeli ayrıca AK Parti'nin yağmacı bir politika izlediğini iddia ederek "Giderayak her tarafı yağmalıyorlar. Bu yağmanın hesabını da soracağız" dedi.
internet
haber