Mayın tuzağı bu kez, muvazzaf askerleri vurdu. Şırnak'ta yola döşenen mayın, askeri aracın geçtiği sırada patladı. Hain saldırı sonucu bir yarbay, bir binbaşı ve bir er şehit oldu.

Mayınlı saldırı haberi bu kez Şırnak'tan geldi. Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görev yapan Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutlu ile bir grup asker dün saat 19.00 sıralarında Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde bulunan 6'ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na gitmek için yola çıktı.

Askerleri taşıyan araç Güçlükonak'ın Akdizin köyü yakınlarına geldiği sırada PKK'lı teröristler, yola daha önceden döşediği mayını uzaktan kumanda ile patlattı.

Patlamada, Yarbay Melih Gülova, Binbaşı Ramazan Armutlu ile adı öğrenilemeyen bir er şehit olurken, 4 asker de yaralandı.

Yaralanan askerler helikopter ile olay bölgesinden alınarak Şırnak Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Bölgeye çok sayıda asker sevkedilerek, hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şehit olan güvenlik görevlileri için sabah saatlerinde Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda tören düzenlenecek. Cenazeler, törenin ardından memleketlerine gönderilecek.


Kaynak : Haber7