Kadınlar bir gün yalnız kalır mı?Ayşe Özyılmazel'in babasının annesini terk etmesi üzerine yazdığı yazı tartışma başlattı

20.11.2006 11:41 Ayşe Özyılmazel'in babası Neco'nun annesini terk etmesi üzerine "Bir gün kadın olarak yalnız kalacağımıza inanıyorum" diye yazması tartışma başlattı.
Nükhet Duru: "Çiftler 10 yılda bir ilişkilerini tartışmalı."
Ebru Şallı: "Bazen erkekler de yalnız kalabilir."

Kadınlar yalnız kalacaklar mı?
Neco, 33 yıllık eşini genç sevgilisi için terk edince "Bir yastıkta kocamak bitiyor mu" tartışması başladı.
Babası ünlü şarkıcı Neco, 33 yıllık eşi olan annesi Oya Özyılmazel'i genç sevgilisi uğruna terk edince, Ayşe Özyılmazel Günaydın'daki köşe yazısında "Bir gün kadın olarak birçoğumuzun yalnız kalacağını hissediyorum. Bir yastıkta kocamak denen şeye uzun zamandır inanmıyorum" diye yazdı. Pakize Suda da önceki gün, "Kocana dayanma, gider" başlıklı yazısında benzer görüşlerini açıkladı ve "Evet adamlar gidiyor bir bir. Allah'ın emri oldu adeta. Tavsiyeler faydasız. Dünyanın en akıllı, en güzel, en başarılı kadını olsanız. En iyi eşi, en iyi annesi. Fayda yok. Adamlar gidici" dedi.
Ünlü kadınlar bu işe ne diyor?
Nükhet Duru : Masaya oturulsun
10 yılda bir masaya oturup ilişkiyi gözden geçirmekte fayda var. Ama kadın ekonomik özgürlüğünü aldıktan sonra iki taraf da gözden geçirebilir ilişkiyi. .

Derya Baykal: Kadın güçlü olmalı
Giderlerse gitsinler. Kadının yalnız kalacağını düşünmüyorum. Kadın gider, erkek de yalnız kalabilir. İki taraf da yalnız kalabilir. Önemli olan, güçlü olmak.

Ebru Şallı: Erkek de terk edilir
Genelde öyle oluyor görüyoruz. Ama tam tersi de olabilir. Bazen erkekler de yalnız kalabiliyor. Her şey insanlar için.DERYA BAYKAL

Tülin Şahin: Erkekler hep avcı
Yalnız kalacağımızı düşünmüyorum. Sonuçta erkekler, her zaman heyecan peşinden giden birer avcı. Ben iki tarafın da sürekli çalışmasını savunuyorum.

Sema Şimşek: Ben dua ediyorum
Andropoz aşamasındaki erkekler, güven kazanmak için genç kadınlara yöneliyor. Bunun bana olmaması için dua ediyorum.

Seray Sever: Temelde yalnızlık var
Şu anda yalnız bir kadın olarak tam da damarıma bastınız. Gönül ister ki kimse yalnız kalmasın; ne kadınlar ne de erkekler. Ama insanlar, temelinde yalnız bir varlık.

SABAH / Esin ÖVET