Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, "ABD yakın zamanda İran'la ittifak yapacak" iddiasında bulundu
Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, ''ABD'nin gelecek zamanda Türkiye'yi ciddi biçimde rahatsız edecek bir İran- ABD ittifakına doğru gittiğine dair sezgilerim var'' dedi.

Öztürk, Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Malatya'ya gelirken Kemah, İliç, Kemaliye, Ağın güzergahında muhteşem manzaralar gördüğünü söyledi.

''ABD'nin gelecek zamanda Türkiye'yi ciddi biçimde rahatsız edecek bir İran-ABD ittifakına doğru gittiğine dair sezgileri olduğunu'' ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

''Türkiye'nin bu konuda dikkatli olması gerek. ABD, büyük ihtimalle yakın bir gelecekte Molla rejimiyle bir iş birliği, bir paralellik içine girecektir. Bu da bizim için hakikaten sarsıcı olacak. Bunun da uçları görülmeye başlamıştır. İşi halının altına süpürerek günü gün etme sürecini kapatmamız lazım.'' Bu arada, Öztürk, Battalgazi ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret etti.
internet
haber