Filistin Gazeteciler Sendikası, militanların Gazze'ye saldırı için üzerinde "TV" yazan bir aracı kullanmasını eleştirdi.
Gazzeli militanların üzerinde "TV" yazan bir araçla İsrail sınırını aşmasının ardından İsrail'in, İslami Cihad militanları tarafından kullanıldığı belirtilen bir binaya hava saldırısı düzenlediği, saldırıda 2 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusu, hava saldırısını doğrulayarak, dün sınırı geçen İslami Cihad militanlarının hedef alındığını bildirdi. İslami Cihad militanı 4 kişinin, dün Gazze-İsrail sınırını aşarak boş bir askeri üsse girdiği ve kaçıracak İsrail askeri aradığı belirtiliyor. İsrail askerleri, bu militanlardan birini öldürmüş, 3'ü ise Gazze'ye kaçmıştı.

Gazetecilerden militanlara tepki
Öte yandan Filistin Gazeteciler Sendikası, militanların İsrail'in Gazze sınırına yanaşmak ve saldırı için üzerinde "TV" yazan bir aracı kullanmasını eleştirdi. Gazeteciler Sendikası, militanların medyaya ait işaretleri kullanmasının, gazetecileri İsrail saldırılarının hedefi haline getirebileceğini hatırlattı.
internet
haber