Önce "uçuk" deyip dalga geçtiler. Baktılar ki iş yapıyor, bu kez aşırdılar. Kimler mi?
İnternethaber/ Genç Parti lideri Cem Uzan geçen seçimlerde "okul kitapları bedava olacak" dediğinde herkes "çok atıyor" demişti. Ama AK Parti iktidar olunca ilk yaptığı iş de bu oldu.

Şimdi yine aynı manzara... Bu kez de "mazot 1 YTL olacak" vaadi uçuk bir hayal gibi geliyor. Ama Genç Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin öyle düşünmüyor. Diğer siyasi partilerin vaatlerini yürütmesini de buna örnek gösteriyor.

İşte Şirin'in yaptığı liste;

-"Okul kitapları bedava olacak vaadi" : AK Parti iktidar olunca ilk iş okul kitaplarını bedava yaptı. Bu vaat hayata geçti.

-GP, 5 yıldır ÖSS kalkacak diyor... CHP, seçim vaatlerine bunu aldı. 22 Temmuz vaatleri arasında ÖSS kalkacak sloganını bayrak yaptı.

-GP 6 aydır “Fındık 8 YTL” olacak diyor. Şimdi DP bizi taklit edip, fındık 8 YTL olacak diyor.

-GP “Zirai gübrede KDV kalkacak” diyor. CHP dün, zirai gübrede KDV’yi yüzde 18’den yüzde 1’i indireceğini ilan etti.

-GP 6 aydır “Gıdada KDV kalkacak” diyor. 4.5 senedir iktidarda olan AKP’nin aklı başına yeni geldi; seçime günler kala KDV’yi yeni kaldırdı.

Vaatlerine sahip çıkanları deşifre eden Emin Şirin, "Daha muhalefetteyken iktidarı yönlendirmeye başladık, ortaya proje koyamayan muhalefet partilerinin fikir ve akıl hocası olduk. İster istemez Rahmetli Özal’ı hatırlıyorum. Hayallerimize bile yetişemezler. Hayallerimizi bırakın, fikirlerimize hiç yetişemezler, sadece taklit ederler. Taklit ederler ve sadece bizim tanıtımımızı yaparlar" diyor.
internet
haber