Şırnak'ta hain saldırıda şehit olan piyade onbaşı Hasan Güreşen'in cenazesi İstanbul'daki ailesine teslim edildi.
Şırnak'ta uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan piyade onbaşı Hasan Güreşen'in cenazesi ailesine teslim edildi. Şehit yakınları, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde slogan atarak teröre lanet okudu. CHP'li Mehmet Sevigen de cenazeyi karşılayanlar arasında yerini aldı.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi yakınlarında, bölücü terör örgütü PKK tarafından döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan piyade onbaşı Hasan Güreşen'in cenazesi THY'ye ait bir uçakla Ankara aktarmalı olarak İstanbul'a getirildi. Güreşen'in cenazesi uçaktan indirildikten sonra Atatürk Havalimanı'nın kargo bölümünde düzenlenen törenle ailesine teslim edildi.

Acılı ailenin yakını olduğu öğrenilen CHP'li Mehmet Sevigen de cenazeyi karşıladı. Cenaze, havalimanında ailesi ve askeri yetkililer tarafından karşılandı. Şehidin, "Yiğidim gelmiş, gel çocukların seni bekliyor" diyerek ağıt yakan yakınlarının ayakta durmakta zorluk çektiği gözlendi. Güreşen'in yakınları "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde slogan atarak teröre lanet okudu.

Şehit Yarbay Manisa'da

Aynı saldırıda şehit olan Yarbay Melih Gülova'nın cenazesi de toprağa verilmek üzere memleketi Manisa'ya getirildi.
internet
haber