Diyarbakır'da Barzani hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İşte suçlamalar..
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Diyarbakır Şubesi, Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani'nin, teröre destek verdiğini belirterek, hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, terör örgütü PKK'nın işlemekte olduğu suçlara katılarak, destek verdiği iddiasıyla, Mesut Barzani hakkında soruşturma başlatılarak, kamu davası açılması istenildi.

TÜRKİYE'DEKİ MALVARLIKLARI EL KONULABİLİR

Barzani ailesinin de aynı suçlara katıldığı belirtilen suç duyurusunda, suça karışan aile bireyleri hakkında da aynı işlemlerin yapılması istenerek, ''Gerek şüphelinin, gerekse aile bireylerinin Türkiye'deki bütün mal varlıklarına, şirketlerdeki hisselerine, taşınmazlarına, bütün bankalardaki mevduatlarına, gümrüklerdeki mallarına el konulması için tedbir kararı çıkarılması, yapılacak yargılama sonucunda cezalandırılmalarına karar verilmesi talep edilmektedir'' denildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK SUÇLAMASI

Suç duyurusu dilekçesinde, şöyle denildi: ''Şüpheli ve aşireti, terör örgütünün kamplarına her türlü imkanı sağlamakta, elektriğinden suyuna kadar lojistik destek vermektedir. Yapılan saldırılar birlikte planlanmakta, stratejik sonuçlar alınması için zamanlaması da birlikte kararlaştırılmaktadır. Terör örgütünün silah ve mühimmat ihtiyacı büyük ölçüde şüpheli tarafından karşılanmaktadır."

BARZANİ DENETİMİNDE 6 PKK KAMPI VAR

" Halen Irak'ın kuzeyinde Barzani denetiminde terör örgütü PKK'ya ait 6 kamp bulunmaktadır. ABD raporlarına yansıdığı gibi Irak ordusuna gönderilen 370 bin silahtan 360 bini çalınmıştır. Barzani, Ankara'nın bu silahların akıbeti yönündeki ısrarlı sorularına yanıt vermemiştir. Şüpheli bu eylemiyle terör örgütüne silah temin ederek silahla işlenen bütün suçlara iştirak etmiş bulunmaktadır.''

SUÇLAMADA PKK'YA AF ÇIKARIN SÖZLERİ DE ETKİLİ OLDU

Suç duyurusunda Mesut Barzani'nin (PKK'ya af çıkarın. Ben de PKK'yı dağdan indireyim) dediği belirtilerek, bu ifadelerin Barzani'nin terör örgütü PKK ile eylem ve karar birliği içinde olduğunu göstermekte olduğu kaydedildi.
internet
haber