Birleşmiş Milletler 'Kadınların ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Ortak Programı' kapsamında 'Kapasite Artırma Çalışmaları', 23 Kasım'da Nevşehir'de başlayacak
21.11.2006

BM Ortak Programı, kadın erkek eşitliğine duyarlı hizmetlere öncelik veren bir yerel yönetim anlayışı yaratılması amacıyla kapasite artırma çalışmalarına 23- 24 Kasım 2006 tarihlerinde Nevşehir'de devam edecek. Vali Asım Hacımustafaoğlu ve diğer yetkililerinin katılımıyla 23 Kasım günü saat 10.00'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi'nde açılışı yapılacak kapasite artırma ve atölye çalışmalarında ortaya çıkacak görüşlerden yararlanılarak, yerel hizmet raporları oluşturulacak.

Programın diğer kentlere de yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere bir model geliştirileceği ve önceden taraflarca belirlenen ölçütlere göre, 6 kent arasında `Kadın Dostu Kentler' ünvanını almaya hak kazananlara sertifikaları verileceği bildirildi. BM Ortak Programı İzmir, Kars, Nevşehir, Şanlıurfa, Trabzon ve Van'da BM, İçişleri Bakanlığı, program illeri Valilik ve Belediye Başkanlıkları, Hacı Ömer Sabancı Vakfı (VAKSA) ve Danimarka, İngiltere, İsveç, İsviçre, Kanada, Norveç işbirliğiyle yürütülüyor.