Türk Eğitim-Sen Edirne Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaşadıkları sorunlara çözüm bulabilmek için Ankara'ya yürüyecek. Bugün yola çıkacak olan şube başkanları ve il temsilcileri 23 Kasım'da Anıtkabir'de buluşacak
21.11.2006

Türk Eğitim-Sen Edirne Şubesi üyeleri PTT önünde yaptıkları basın açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı ile yaşadıkları sorunları çözebilmek için Ankara'ya yürüyeceklerini söyledi. Öğretmenlerin ekonomik yönden büyük kayıp yaşadığını ve öğretmenlik mesleğinin saygınlığının giderek azaldığını belirten Türk Eğitim-Sen Edirne Şube Başkanı Hakan Yıldız, yaşanan sorunları ve çözüm taleplerini ilgililere bizzat iletmek ve kamuoyunun dikkatini eğitimin yaşadığı problemlere çekmek amacıyla Türk Eğitim-Sen'in bugünden itibaren 108 şube başkanı ve il temsilcileriyle Ankara'ya yürüyüş yapacağını söyledi.

Merkez Yönetim Kurulu'nun Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelecek olan şube başkanlarıyla birlikte, 23 Kasım günü Başöğretmen Atatürk'ü Anıtkabir'de ziyaret edeceklerini belirten Yıldız, "Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'le görüşerek sorunlarımızı aktaracağız. Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim çalışanlarının çığlıklarına her zaman kulak tıkamakta, dertleriyle baş başa bırakmakta, hatta zaman zaman bizzat Bakanlığın ortaya koyduğu uygulamalar, eğitim çalışanlarını büyük bir çıkmaza sürüklemektedir" dedi.