HYP lideri Öztürk yıllarca medyada çalıştı. Şimdi medyaya çok kızgın. Neden mi?
Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, Türk siyasetinde devrim niteliğinde yenilikler yaptıklarını ancak medyanın kendilerine ambargo koyduğunu ileri sürdü.

Antakya Gazeteciler Cemiyeti'nde Hatay Milletvekili adayları Ferit Erdem, Serkan Daplan ve Semire Karaali ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Öztürk, en fazla kadın milletvekili adayı gösteren partinin HYP olduğunu söyledi.

MEDYA BANA AMBARGO KOYDU

Öztürk, Türkiye'de kadın nüfusunun yüzde 53 olduğunu, HYP'de ise kadın milletvekili adayı sayısının yüzde 52'yi bulduğunu belirterek, ''Bizim Türk siyasetine getirdiğimiz yeni tavır Avrupa ülkelerinde şimdiden tez olmaya başladı, bu tezlerin içinde Türk basınının bize vurduğu bu ambargo ifade edilmiştir. 20 yılı aşkın zaman aralıksız içlerinde bulunduğum, yazdığım, sayfalarının en müstesna yerlerinde yer aldığım basın organları, partiyi kurduktan sonra bu partiye ve bana bir satır yer ayırmadı. Dünyada eşi görülmüş bir şey değil. Ben buna 'ambargo' diyorum. Bu, YSK'nın seçim bildirisinde yayınladığı eşitlik ilkesine aykırıdır" dedi.
internet
haber