Teröriste linç girişimi
Erzincan'da yaralı olarak ele geçirilen teröriste, tedavisinin ardından hastaneden götürülmesini isteyen bir grup gösterici tarafından linç girişiminde bulunuldu.

Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesi'nde bir grubun saldırısına uğrayan ve linç edilmekten son anda kurtulan terör işbirlikçisini
taşıyan ambulans, geniş güvenlik önlemleri altında Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'ne getirilince, hastane önünde toplanan grup saatlerce gösteri yaptı.

Hastane önünde toplanan kalabalık grup, işbirlikçinin hastaneden çıkarılıp götürülmesini istedi. Tekbirler getiren ve ellerindeki Türk bayraklarıyla terör işbirlikçisinin hastaneden çıkarılmasını isteyen gruptan bazıları, hastane duvarlarına çıkarak ellerindeki benzin şisesiyle slogan attı.

Bu sırada hastane penceresine benzin dökerek ateşe veren şahıslar, küçük çaplı yangın çıkardı. Grup, daha sonra yetkililerle görüştü. Terör işbirlikçisinin hastaneden götürüleceğini söyleyen yetkililerle bir süre konuşan grup, terör işbirlikçisinin panzerlerle çıkarıldığının belirtilmesinin ardından bir süre daha slogan attı. Gösterici grup, terör işbirlikçisinin hastaneden götürülmesinin ardından dağıldı.


Eylem sırasında hastane çevresinde polisler ve askeri birlikler tarafından geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Terör işbirlikçisinin cezaevi revirine doktor kontrolüne götürüldüğü öğrenildi.İHA