İsrail ordusu, Gazze Şeridi ile Batı Şeria'da dört Filistinliyi öldürdüğünü duyurdu. İsrail askeri yetkilileri, Batı Şeria'nın Cenin kasabasına gelen İsrail özel kuvvetlerine arama yaptıkları sırada Filistinli militanlar tarafından ateş açıldığını, ateşe karşılık veren özel kuvvetlerin 2 militanı öldürerek etkisiz hale getirdiğini bildirdi.

Filistinli sağlık kaynakları da İsrail askerleri ile Han Yunus yakınlarında çatışmaya giren Popüler Direniş Komitesi üyesi bir militanın öldürüldüğünü, birinin de yaralandığını rapor etti.

Batı tarafından desteklenen Filistin Başkanı Mahmud Abbas hükümetinin Gazze'deki yönetimine son veren Hamas da silahlı koluna mensup bir kişinin çatışmalarda hayatını kaybettiğini duyurdu.

İsrail ordusu, ayrıca Çarşamba günü bir İsrail askerinin Gazze'nin Kissufim sınırında bir Filistinlinin ateş açması sonucu ağır yaralandığını kaydetti.
Çarşamba günü yaşanan çatışmalarla birlikte, Filistinlilerin son intifadasının başladığı Eylül 2000'den bu yana ölen Filistinlilerin sayısı 5 bin 751'e yükseldi.

Öte yandan İsrail ordusunun Batı Şeria genelinde yaptığı aramalar sonucu 15 Filistinlinin göz altına alındığı belirtildi.

(CHA)