Öğrenci yurduna zorla girmek isteyen 1 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi yaraladı
21.11.2006

Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde, Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Elbistan Yurdu'nun güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Hüseyin Özdoğan, yurda zorla girmek isteyen 1 kişiyi tabancayla vurarak öldürdü, 2 kişiyi de yaraladı.

İddiaya göre, Elbistan- Çoğulhan karayolu üzerindeki bir kafede oturan 19 yaşındaki Mikail Tap, 22 yaşındaki Gökhan Binbuğa ve 19 yaşındaki Ertuğrul Binbuğa, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne (KSÜ) bağlı Elbistan Meslek Yüksek Okulu'ndaki öğrencilerin öğrenci temsilcisi seçimleriyle ilgili tartışmasına katıldı. Öğrenci olmayan ancak okuldaki öğrenci arkadaşlarını destekleyen 3 arkadaş, burada tartıştığı ve adı öğrenilemeyen bir öğrenciye saldırdı. Öğrenci, kafeden kaçarak barındığı Elbistan Yurdu'na sığındı.

Arkadan gelen 3 arkadaş, yurda girmek isteyince buna güvenlik görevlileri izin vermedi. 3 kişi beraberlerinde getirdiği sopalarla güvenlik görevlilerine saldırınca, nöbet değişimi yaptıktan sonra binaya giren ve gürültüyü duyarak dışarı çıkan güvenlik görevlisi Hüseyin Özdoğan, tabancayla ateş açtı. Saldırganlardan Mikail Tap, olay yerinde ölürken Gökhan Binbuğa ve Ertuğrul Binbuğa ağır yaralı olarak Elbistan Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından da Malatya Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Olaydan sonra kaçan ve bir hafta önce evlendiği belirlenen güvenlik görevlisi, ilçe merkezinde polise teslim oldu. Silah taşımaları yasak olduğu belirtilen güvenlik görevlisinin olayda kullandığı ruhsatsız tabancanın kime ait olduğu ve neden taşıdığı araştırılıyor.