Bodrum cayır cayır
Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Bodrum Gündoğan'da çıkan yangının kontrol altına alındığını; ilk tespitlere göre 10 hektarlık bir alanın zarar gördüğünü bildirdi.

Aydın, yaptığı açıklamada, Bodrum'un Gündoğan beldesinde hazine arazisinde geçen yıllarda ağaçlandırılan bir bölgede çıkan yangının, 2 helikopter, çok sayıda arazöz ve orman işçisinin süratle yaptığı müdahale sayesinde kontrol altına alındığını belirtti.

Yangında, ilk tespitlere göre yaklaşık 10 hektarlık bir alanın zarar gördüğünü ifade eden Aydın, ''Ekiplerimiz yangını tamamen söndürmek için aralıksız çalışıyor. Bölge genç fidan, maki ve çalı ağırlıklı. Yangın söndürme çalışmasına vatandaşlarımız ve bölgedeki belediye ekipleri de destek veriyor. Yangının yerleşim alanlarına ulaşmasını ekiplerimiz kendi hayatlarını tehlikeye atarak önlediler'' diye konuştu.

Yangına müdahale eden orman işçileri, arazözlerle bir sınır oluşturarak yangının yerleşim alanlarına sıçramasını önlüyorlar. İşçiler de zaman zaman köpük kullanarak yangına müdahalede bulunuyorlar.


AA - İHA