Samsun Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Yaşar Doğu Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan sara hastası bir çocuk, serinlemek için girdiği Karadeniz'de kayboldu.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 1.5 ay önce, annesi ve babası ayrı olduğu için Bafra ilçesinden tedbirli olarak Yaşar Doğu Erkek Yetiştirme Yurdu'na yerleştirilen ve sara hastası olduğu belirtilen N.İ. (16), bugün saat 12.00 sıralarında yurttan, 'bakkala gidiyorum' diyerek ayrılarak Atakum Plajı'nda denize giren arkadaşların yanına gitti. Arkadaşlarıyla birlikte bir süre denizde şakalaşan N.İ., sahilde bulduğu patlak deniz yatağına binerek denizde açıldı. Sahilden iyice uzaklaşan N.İ., deniz yatağının
havasının inmesi nedeniyle suya düştü. Denizde çırpınmaya başlayan N.İ. bir anda gözden kayboldu. Olayı gören vatandaşlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü'ne bağlı dalgıçlar ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı sualtı ekibi, Karadeniz'de geniş çaplı arama çalışması başlattı. 5 saatlik bir aramada N.İ.'nin cesedine ulaşılamadı.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muzafer Çelik, N.İ.'nin 1.5 ay önce tedbirli olarak Bafra'dan yurtlarına geldiğini ve yurt kurallarını tam benimsemeden denize gittiğini kaydetti. N.İ'nin sara hastası olduğunu belirten Çelik, "Hastalığı nedeniyle denize girmemesi gerekirdi. Ama yurttan, 'bakkala diyorum' diye çıkmış, denize giren arkadaşlarının yanına gitmiş. Bir süre arkadaşları ile oynamış, sonra patlak olan bir deniz yatağı ile açılmış. Deniz yatağının iyice havası inince, yüzme bilmediği için çırpınmaya
başlamış ve bir anda gözden kaybolmuş" dedi.

Olayı gören bir vatandaş ise N.İ.'nin denizde üzerinde durduğu deniz yatağının arkadaşları tarafından altından çekildiğini ileri sürdü.
Denizde kaybolan N.İ'yi arama çalışmaları devam ediyor.

SAMSUN (İHA)