CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, güzel bir çalışma için Hatay'da bulunduklarını, ancak yaşanan kaza sonrası ağızlarının tadının kaçtığını belirterek, "Keşke buraya gelmemiş olsaydık ama kader kısmet" dedi.


Miting sırasında manevra için kalkış yapan helikopterin pervanelerinin stadyumun duvarına çarparak kaza yapması üzerine karayoluyla Adana Havalimanı'na gelen Baykal, 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olayla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güzel bir çalışma için Hatay'da bulunduklarını, ancak yaşanan olay sonrası ağızlarının tadının kaçtığını söyledi. Yaşanan olayın talihsiz bir kaza olduğunu belirten Baykal, "Helikopter yer değiştirirken pervanelerin duvara çarpması sonucu durakta bekleyen 1 hanımefendi hayatını kaybetti, 1 genç ve pilot yaralandı. Büyük bir üzüntü içindeyiz. Biz bir görev yapıyoruz. Sorumluluk duygusu içinde vatandaşlara düşüncelerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Keşke buraya gelmemiş olsaydık ama kader kısmet" dedi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da kendisini arayarak üzüntülerini ifade ettiğini belirten Baykal, kendisinin de yaralıyı arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini,
ayrıca vefat eden kadının kardeşiyle de konuşup taziyelerini bildirdiğini söyledi. Baykal, "Mitingden büyük mutlulukla ayrılırken, üzüntü yaşadık. Olay yargıya intikal edebilir. Onlar değerlendirirler. Kötü niyet olmadığı çok açık. Bu olay kimsenin isteyeceği bir olay değil. Hepimiz büyük üzüntü içindeyiz. Hepimizin çok canı sıkıldı.


Ağzımızın tadı kaçtı. Seçim kampanyalarında bu tür olaylar yaşanıyor. Ben tedbir olarak konvoy yaptırmıyorum. Ancak, bu bir helikopter kazası" diye konuştu.


Baykal, daha sonra İlhan Kesici ile birlikte Adana Havalimanı'ndan geldiği özel uçakla ayrıldı.

ADANA (İHA)