Bursa'da büyü cinayeti
BURSA (İHA) - İstanbullu kereste işçisi, kendisine büyü yaptığını iddia ettiği baldızını Bursa'daki otel odasında eşarpla boğarak öldürdü. Polise teslim olan zanlı, büyüyü bozduğunu öne sürdü.

Edinilen bilgiye göre, Arnavutköy'de kereste fabrikasında işçi olarak çalışan 4 çocuk babası Muharrem G. (41), 6 yıl önce eşinden boşanan 2 çocuk annesi olan baldızı Şürkiye G. (40) ile Gazcılar Caddesi'ndeki bir otelin 3. katına yerleşti. Otelden "sigara alma" bahanesiyle otelden ayrılan Muharrem G. geri dönmedi. Gece saatlerinde otelin resepsiyonunu arayan Muharrem G. odada ceset olduğunu söyleyip polise haber verilmesini istedi. Odaya giren görevliler eşarpla boğularak öldürülen Şükriye G.'nin cesediyle karşılaştı.

Ceset otopsi için adli tıp kurumuna kaldırılırken Muharrem G. ailesiyle görüşmek için İstanbul'a gitti. Kendisini arayan cinayet bürosu ekiplerine teslim olacağını söyleyen Muharrem G. polise teslim oldu.

İfadesi alınan Muharrem G.'nin "Baldızım bana büyü ve muska yaptı. Kendisi de söyledi. Altı aydır eşimden ve çocuklarımdan uzak yaşıyorum. Birlikte Bursa'ya geldik. Büyünün bozulması için kendisini boğarak öldürdüm" dediği öğrenildi.

Soyadı aynı olmasına rağmen baldızı ile akrabalığı bulunmayan Muharrem G., sorgulamasının ardından "Adam öldürmek" suçundan mahkemeye çıkartıldı.
mynet haber