Adana'nın İmamoğlu ilçesindeki anız yangınında 5 ev ve 12 ahır yandı, 15 küçük ve büyükbaş hayvan telef oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında ev ve ahırları yanan köylüler fenalık geçirdi.

Alınan bilgiye göre, öğle saatlerinde İmamoğlu ilçesine bağlı Saygeçit, Alaybeyi, Hüğük, Camili, Sakartaş ve Sevinçli köylerinin bulunduğu ortak arazideki anız köylüler tarafından yakıldı. Anız yangını rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. Köylülerin müdahale ettiği yangın daha da büyüyerek Saygeçit Köyü'ne sıçradı. Köylülerin kontrol altına alamadığı yangına, Kozan ve İmamoğlu Belediyesi itfaiye ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri havadan helikopterle ve karadan arazözle müdahale etti. Yaklaşık 5 saat sonra kontrol altına alınan yangında, Saygeçit köyündeki 5 ev ile 12 ahır yandı, 15 küçük ve büyükbaş hayvan ise telef oldu. Ahırların yanındaki depolardaki tonlarca buğdayın da zarar gördüğü bildirildi.

Bu arada, ev ve ahırları yanan köylüler fenalık geçirdi. Ambulansta ilk müdahalesi yapılan köylülerden Halil Erol İmamoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İmamoğlu Kaymakamı Nail Anlar ile Belediye Başkanı Talat Sırkıntı köye gelerek, incelemelerde bulundu.

ADANA (İHA)