Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'nin özel sektör öncülüğünde gelişeceğine inandıklarını belirterek, "Türkiye son 4.5 yıldır üst üste sürekli büyüme gösteren bir ülke haline geldi" dedi.

Antalya'da seçim çalışmalarını sürdüren Mehmet Ali Şahin, Kepez bölgesindeki esnafı ziyaret etti. Şahin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geçmişte de büyüme gösterdiğini, ancak bunun istikrarlı bir büyüme olmadığını söyledi.

Türkiye'nin siyasi iktidarla birlikte ekonomide de istikrar sağladığını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:"Türkiye, son 4 yılda ortalama yüzde 7.6 oranında bir büyüme yakaladı.

Bu büyümede en büyük katkı, kamuya mı, özel sektöre mi ait? Eğer Türkiye, 7.6 büyüme göstermişse bunun biri kamuya, geri kalanı özel sektöre aittir.

Türkiye serbest piyasa ekonomisine terfi etmiş, özel sektörün öncülüğünde kalkınma projeleriyle büyümüştür. Biz de Hükümet olarak elimizden geldiği kadar sanayicimize, esnafımıza destek verdik, onların işini kolaylaştırdık. Geride kalan süre içinde özellikle Sanayi ve Ticaret Bakanlığının, sanayi ve ticaret erbabına daha rahat istihdam sağlaması, üretim yapabilmesi için elinden geldiği kadar çalıştı."

Antalya (AA)