İzmir'de bir benzin istasyonunda yaşanan silahlı kavga, istasyonun güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Silahla yaralama olayına karıştıktan sonra kaçan zanlı saklandığı evin yatak odasındaki gardropta yakalandı.

Olay İzmir'in Konak ilçesindeki bir benzin istasyonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, benzin almak üzere istasyona gelen Ulaş Seyhan (24) benzin almak üzere pompanın yanına yanaştı. Otomobilden inerek benzin alan Seyhan, pompacı Ataullah Ataoğlu ile tartışmaya başladı. Benzin istasyonundaki diğer görevliler ve Seyhan'ın otomobildeki arkadaşı araya girekek kavgayı yatıştırmaya çalıştı. Otomobile binen Ulaş Seyhan'ın yanına tekrar gelen pompa görevlisi Ataullah Ataoğlu, tartışmayı sürdürdü.

Bu sırada yanındaki ruhsatsız silahını çıkaran Ulaş Seyhan yere doğru bir el ateş etti. Tabancadan çıkan mermi, pompacı Ataullah Ataoğlu'nun bacağına isabet etti. Acı içinde yere yığılan Ataoğlu'na ilk müdaheleyi benzin istasyonundaki arkadaşları yaparken, Ulaş Seyhan olay yerinden otomobili ile hızla uzaklaştı. Yaralı Ataullah Ataoğlu, Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralının durumun iyi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

GARDIROPTA YAKALANDI

Benzin istasyonundaki kameraya saniye saniye yansıyan olayın görüntülerini izleyen emniyet güçleri, şahsın kimliğini tespit ederek, araştırmalarına başladı. Ulaş Seyhan'ın Basınsitesi ve Yeşilyurt semtinde bulunduğunu tespit eden ekipler şahsı her yerde aramaya başladı. Gece 03.00 sıralarında Seyhan'ın bir parkta olduğunu tespit etti. Bunun üzerine harekete asayiş ve terör ekipleri Seyhan'ı takibe aldı. Polisleri fark eden Ulaş Seyhan, hızla kaçmaya başladı.

Ara sokaklarda kısa sürenli kovalamacanın ardından bir apartmana giren Ulaş Seyhan izin kaybettirmeye çalıştı. Ancak polislerin takibi sonucu apartmandaki bir dairede sıkıştırılan Seyhan, evin yatak odasındaki gardropun içinde saklanmış olarak yakalandı. Polisler tarafından gardroptan çıkarılan Ulaş Seyhan, gözaltına alındı. Elleri kelepçeli olarak evden çıkarılan Ulaş Seyhan'ın ayakkabılarını polisler giydirdi. Ekip otosuna götürülen Ulaş Seyhan, Atatullah Ataoğlu yaralamak için ateş etmediğini sadece kendini korumak istediğini söyledi.

Seyhan, "Benzin istasyonuna girdik. Yanımda arkadaşlarım ve kız arkadaşım da vardı. Onların yanında bana hakeret etti. Ayrıca hepsi birlikte üzerine geldi. Bunun üzerine korkutmak için yere doğru ateş açtım" dedi. Ulaş Seyhan, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.