Ankara Dikmen'de boş bir arazide öldürülmüş şekilde bulunan 23 yaşındaki üniversite öğrencisinin katili firar etti.

Coşkun Önal'ı (21) öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve tanıkların teşhis ettiği H.A. ise çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı. H.A.'nın evinde bulunan kanlı gömlekteki DNA'larda katil olduğunu kanıtladı. Sabit adres sahibi olduğu gerekçesiyle serbest kalan H.A. ise kayıplara karıştı.

BABASININ İŞ ORTAĞI ÖLDÜRDÜ

Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği 3. Sınıf Öğrencisi Coşkun Önal (21), Dikmen'de boş bir arazide satır ve bıçaklarla hunharca öldürülmüş halde bulunmuştu. Olaydan sonra ifade veren bir arkadaşı, Önal'ı, babası Adnan Önal'ın iş ortağı H.A.'nın öldürdüğünü, ifade etmişti. Cinayeti de gördüğünü ifade eden tanığa yaptırılan teşhiste ise H.A.'yı bir grup zanlı içinden belirlemişti. Ayrıca gözaltına Alınan H.A.'nın evinden kanlı gömlek çıkmıştı. Ancak gözaltına alınan zanlı, sabit adres sahibi olması gerekçesiyle hakim tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bu arada Polisin Kriminal Laboratuvarlarına giden H.A.'nın gömleğindeki kan lekelerinin DNA incelemesi yapıldı. Yapılan çalışma ise dün sonuçlandırıldı ve gömlekte bulunan kanın cinayete kurban giden Çoşkun Önal'a ait olduğu anlaşıldı.Bunun üzerine raporu mahkemeye bildiren polise derhal tutuklayın emri geldi. Ancak sabit adres sahibi H.A. başına geleceği önceden bildiği için çoktan kayıplara karışmıştı.

Şimdi Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, daha önce sorgulayıp hakim karşısına çıkardığı katil zanlısını tekrar bulabilmek için geniş çaplı operasyon başlattı.

ANKARA (ANKA)