Dünyanın en küçük dahisi 2 yaşında
İngiltere`de üstün zekalı insanların üyesi olduğu "Mensa" adlı derneğin son katılımcısının IQ`su 152 çıkan ve toplumun binde 2`sinde ancak rastlanabilen 2 yaşındaki Georgia Brown adındaki kız çocuğu olduğu açıklandı.

Daily Mirror Gazetesi`ne konuşan anne Lucy Brown (44), "Kızım 5 aylıkken emeklemeye, 9 aylıkken de yürümeye başladı. Bizim gibi oturup kitap okumaya çok hevesli" dedi. Küçük dahiye IQ testini uygulayan Prof. Joan Freeman ise "Kendisine yöneltilen bütün soruları tereyağına batırılmış sıcak bıçak gibi kolayca cevapladı, silip süpürdü" diye konuştu. Engellilere destek amaçlı bir hayır kurumunda başkan olan Lucy, ailesinin kalabalık olduğunu, Ben (24), Sophie (22), Charlotte (20), Olivia (16) ve marangoz olan kocası Martin (51)`den oluşan Brownların Georgia`ya her an yeni bir şeyler aktardığını söyledi. Hampshire yöresi Adershot kentinden olan Georgia`nın 10`a kadar sayabildiği, mükemmele yakın daire çizdiği, bütün renkleri bildiği, kare ile dikdörtgen arasındaki farkı ayırabildiği belirtildi.
Lucy son olarak gazeteye şunları söyledi;"Kızım, 'Güzel ve Çirkin' adlı çizgi filmi izledikten sonra bize döndü ve `Gaston`u hiç sevmedim. Çok zalim ve kibirli` dedi. Hepimiz dona kaldık."

İHA