DP'en baraj tepkisi
ANKARA (ANKA)- Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, partisinin yüzde 10'luk seçim barajını aşamayacağı iddialarına tepki gösterdi.

Adan, “DP barajın altında diyerek halkın iradesine baraj kurmaya kalkanlar o barajların altında kalacak” dedi. DP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan yaptığı yazılı açıklamada, hayatında siyaset adına bir kere bile halkın karşısına çıkmamış, bir vatandaşın elini sıkmamış “bezirgan”ların bugün yine iş başında olduğunu ve merkez sağ üzerinde toplumsal mühendislik yapmaya çalıştığını savundu. Adan şunları söyledi:

“Yıllardır sabahtan akşama kadar otel lobilerinde, lüks bürolarda oturup genel başkan atayan, gölge hükümetler kuran çıkar grupları Demokrat Parti'nin bu seçimlerden zayıf bir şekilde çıkması için karanlık, şaibeli ilişkiler içindeler. 60 yıldır demokrasinin, halk rızasının, özgürlüklerin, şeffaflığın önceliğini yapmış Demokrat Parti üzerinde, toplumsal mühendislik hesaplarıyla, karanlık ilişkilerle etkili olmaya kalkışmak, en hafifinden had bilmezliktir. “
mynet haber