Yaralı polisin fotoğrafları panoya asıldı
Bağcılar'da gürültü nedeniyle çıkan kavgada Mete Ergün'ün polis memuru E.Y tarafından öldürüldüğü iddiasının ortaya atılmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü olay sonrasında çektiği fotoğrafları, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki basın panosuna astı.

Fotoğraflarda polisin bıçak ve satırlarla uğradığı saldırıda aldığı yaraların ve saldırıda kullanılan satır, bıçak ve baltaların fotoğrafları "İşte Polisin Hali" başlığıyla basın panosunda yer aldı.

Bağcılar'da gürültü kavgası nedeniyle tartıştığı polis memuru tarafından kurşunlandığı iddia edilen 20 yaşındaki Mete Ergün ölümüyle sonuçlanan olayın ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri olay sonrası çekilen fotoğrafları basın panosuna astı. Foto Film Şubesi tarafından hastanede çekilen resimler basına dağıtıldı. Her gün binlerce kişinin uğradığı emniyet müdürlüğünde, panoya asılan satır, döner bıçağı ve yaralı polisin resimleri olayın boyutunu ortaya koydu. Fotoğrafları seyreden polis memurları ve vatandaşlar polise yapılan saldırıyı tepkiyle karşıladı. Yaralanmasının ardından kendisini savunan polisin olay sonrası fotoğraflarını gören vatandaşlar, bu tarz olayların bitmetirilmesini istedi. Fotoğraflarda polisin bıçak ve satırlarla uğradığı saldırıda aldığı yaraların ve saldırıda kullanılan satır, bıçak ve baltaların fotoğrafları "İşte Polisin Hali" başlığıyla basın panosunda yer aldı.

İHA