ÖSS öncesi uyuşturucu verdiler
Antalya'nın Manavgat ilçesinde jandarmanın 32 noktaya eş zamanlı olarak düzenlediği operasyonda, uyuşturucu sattıkları iddia edilen 2'si kadın 29 kişi gözaltına alındı. Uyuşturucu satıcılarının lise öğrencilerini hedef seçtikleri ve öğrencilere ÖSS öncesinde heyecanlarını bastırmaları önerisiyle uyuşturucu sattıkları belirtildi.


Edinilen bilgiye göre, Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince ortaklaşa olarak takibi yapılan, Manavgat ilçesi, belde ve köylerini kapsayan operasyonda uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen 29 kişi gözaltına alındı. Narkotik köpeklerinin de katıldığı operasyonda eş zamanlı olarak 32 noktada arama yapılarak 3.5 kilogram esrar maddesi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, bu silahlara ait çok sayıda fişek, 1 adet sustalı bıçak, uyuşturucu satışında kullanılan 1 adet hassas terazi, tarihi eser niteliğine sahip 4 adet sikke, çok sayıda suçta kullanılan telefon ve sim kartı ele geçirildi.


Uyuşturucu satıcılarının lise öğrencilerine ÖSS'de heyecanlarını bastırmak amacıyla uyuşturucu satın aldıkları tespit edildi.Operasyonda iki uyuşturucu satıcısı, elindeki uyuşturucuları kaldığı evin tuvaletine dökmeye çalışırken jandarma görevlileri tarafından yakalandı. Satıcıların herhangi bir baskında suç delillerini hemen yok etmek için uyuşturucuları tuvalette muhafaza ettikleri tespit edildi. Gözaltına alınan A.A., T.K., O.Ç., T.İ., S.D., A.Y., A.D., M.S., O.Ç., A.Ö., H.K., M.K., İ.Ç., M.A., H.Ö., S.G., O.Ç., T.Ç. ve A.A. sorgulamalarının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Aynı operasyonda gözaltına alınan
M.Ç., M.D., F.D., E.M., M.S., İ.T., S.Ö., İ.E., A.P. ve S.O.'nun da yarın mahkemeye sevk edilecekleri bildirildi.

İHA