İstanbul'da ''Radar Live'' festivali

Yerli ve yabancı pek çok sanatçının sahne alacağı ''Radar Live'' müzik festivali başladı. World Card ana sponsorluğunda Kilyos Solar Beach'de gerçekleştirilecek. festivalde 100'e yakın yerli ve yabancı grup hayranlarıyla buluşacak.Marilyn Manson, James, Groove Armada, Kelis, The Rapture, The Magic
Numbers, Juliette Lewis and The Licks, Cocorosie, Nouvelle Vague, Beirut, Booka Shade gibi yabancı grup ve sanatçıların da katılacağı festivalde, ayrıca Duman, Replikas, Babazula, Dandanadan ve Gevende de konser verecek. Festival, 2 Temmuz pazartesi günü sona erecek.

''Cumhuriyet Kadınlarından Cumhuriyet Konseri'' yarın Bakırköy Fildamı Konser Salonu'nda gerçekleştirilecek.Konserde Bakırköy Belediyesi Çağdaş Halk Müziği Korosu'na ünlü sanatçılar Selda Bağcan ve Belkıs Akkale de eşlik edecek.Pop müzik sanatçısı Mirkelam Enka Oditoryumu'nda 2 Temmuz'da, Kübalı grup Buena Vista Social Club Bahçeşehir Üniversitesi Konser Alanı'nda 3 Temmuz'da izlenebilir.

Caz festivali

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın düzenlediği ''14. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'', 3-18 Temmuz günleri arasında gerçekleştirilecek. Yaklaşık 40 topluluk ve 200'ün üzerinde müzisyeni ağırlayacak festivalde, European Jazz Club, Caz Vapuru ve sokak konserleri gibi etkinlikler de gerçekleştirilecek. Festivalin ilk gününde ünlü sanatçı Michael Bolton Sepetçiler Kasrı'nda sahne alırken, Bryan Ferry de 5 Temmuz'da Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda hayranlarıyla buluşacak.

Ünlü sanatçı Dionne Warwick 5 Temmuz'da İstanbul Arena'da, Enrico Masias ve Ajda Pekkan 6 Temmuz'da Parkorman'da müzikseverlerin karşısına çıkacak.

-Yeni filmler, kitaplar-

Andreas Prochaska'nın yönettiği, Sabrina Reiter ve Laurence Rupp'un rol aldığı ''3 Gün İçinde Öleceksin'', Ed Blum'un yönettiği, Holly Aird ve Eileen Atkins'in rol aldığı ''Aşk Manzaraları'', John Dahl'ın yönettiği, Benjamin Bratt ve James Franco'nun rol aldığı ''Büyük Baskın'' ile Len Viseman'ın yönettiği, Bruce Willis ve Maggie Q'nun rol aldığı ''Zor Ölüm-4.0'' adlı filmler vizyona girdi.

Luan Starova'nın ''Tanrıtanımazlık Müzesi'', Öner Yağcı'nın ''Beyler Bu Vatana Nasıl Kıydınız'', İtalo Calvino'nun ''Bütün Kozmokomik Öyküler'', Marguerite Duras'ın ''Bir Yaz Akşamı On Buçukta'', Osman Oymak'ın ''Bilinmeyen Yönleriyle Yılmaz Güney ve Koçali'', Stephen King'in ''Bir Aşk Hikayesi'', Veli Sırım'ın ''Kendini Tüketme Sade Yaşa Mutlu Ol'' adlı kitapları çıktı


Kaynak : AA