Recep, Tayyip ve Erdoğan sünnet oldu
SİVAS (İHA) - Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın isim ve soyadını taşıyan üçüzler, sünnet olarak erkeliğe ilk adımı attı.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemden beri büyük bir hayranlık duyan Orhan Çakmak, 8 yıl önce doğan üçüz çocuklarının adını Recep, Tayyip ve Erdoğan koydu. İlköğretim 3. sınıfa geçen Recep, Tayyip ve Erdoğan, Sivas'ta düzenlenen tören sonrasında sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attı.

İsimlerini, babalarının Başbakan Erdoğan'a duyduğu hayranlıktan aldıklarını söyleyen üçüzler, Başbakan Erdoğan'ı çok sevdiklerini söyledi. Üçüzlerin kirvesi Oktay Korçun, çok mutlu olduğunu belirterek, "Kirveliğini yaptığım üçüzlerin Başbakanımız'ın adını ve soyadını taşıması ayrı bir mutluluk veriyor. İnsanlar bu durumu görünce çok şaşırıyor" dedi.

Başbakan Erdoğan'a sevgi ve hayranlık duyduğunu söyleyen baba Orhan Çakmak, "Başbakan Erdoğan'a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zamanlardan beri büyük bir sevgi besliyorum. Bu sevgimi de üçüz dünyaya gelen oğullarıma adını koyarak gösterdim. Kendisini sünnet düğününe davet ettim ancak sayın Başbakanımız seçim çalışmaları nedeni ile düğünümüze gelemedi, bize telgraf göndererek tebrik etti" şeklinde konuştu.

Erkekliğe adım atan Recep, Tayyip ve Erdoğan sünnet düğünlerini oyun oynayıp pasta keserek kutladı.
mynet haber