Bodrum'da geçirdiği trarfik kazasından 4 gün sonra vefat eden Barış Akursu bugün Amasra'da toprağa verilecek. Barış Akarsu'nun cebinden yaptırdığı 2 albümü yok satıyor.
Barış'a gözyaşı
Akarsu'nun cenazesi memleketi Amasra'da gözyaşlarıyla karşılandı. Bugün toprağa verilecek olan ünlü sanatçının ölümünden birkaç saat önce yoğun bakım servisinde çekilen fotoğraflarının yayınlanmasıysa tepkiyle karşılandı

Bodrum'da geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Barış Akarsu'nun cenazesi, memleketi Amasra'ya gönderildi. Acı haberin açıklanmasının ardından vatandaşlar, kazanın gerçekleştiği Torba kavşağına karanfil bıraktı. Akarsu'nun cenazesi Bodrum'dan uçakla ilk olarak İstanbul'a, oradan da araçla memleketi Bartın'a gönderildi. 28 yaşında hayata gözlerini yuman Akarsu, yakınları ve hayranlarını yasa boğdu. Baba Selahattin Akarsu, Amasra'da oğlu için açılan afişleri gördüğünde gözyaşlarını tutamadı.
FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Ölümünden birkaç saat önce Akarsu'nun yoğun bakımda gösteren fotoğrafların bazı gazete, internet siteleri ile televizyonlarda yayınlanması tartışma yarattı. Savcılık konuyla ilgili inceleme başlattığını açıklarken Doğan Haber Ajansı tarafından servisi yapılan fotoğrafların, savcılık açıklamasının ardından aynı yayın kuruluşuna ait sitelerden geri çekilmesiyse dikkat çekti. Aynı tartışmalar yoğun bakımda kalan Bülent Ecevit ve Fransa'da katafalktaki Ahmet Kaya'nın fotoğrafları yayınlanmasıyla çıkmış, görüntüler yayıncılık ilkeleri açısından etik bulunmamıştı.

Akarsu, son röportajını geçirdiği kazanın birkaç saat öncesinde gazetemizin Televizyon Sayfası Editörü Gülden Tümer'e vermişti. Akarsu, yeni projelerde de kendi kriterlerine uygun olduğu sürece yer alabileceğini söylemişti. “Benim için önce müzik gelir” diyen Akarsu, yeni çıkacak albümü için de son derece heyecanlı olduğunu dile getirmişti. Röportajda, yeni bir dizide bir müzisyeni ya da bir kahramanı canlandırmak istediğini anlatan Akarsu, “Bundan sonra beni ancak başka şekle sokulmadığım dizilerde görebilirsiniz. Bir sonraki dizide, müzisyen bir karakteri ya da bir kahramanı oynayabilirim. Kişiliğimin dışına çıkmayan, rolleri kabul edebilirim. Uzun saçlı, küpeli rollerde oynayabilirim. Bir dizi için şeklimi şemalimi bozmam.”

Albüm sözünü tutmadılar
Atv'de düzenlenen yarışma programı Akademi Türkiye'ye katılan Barış Akarsu bu yarışmada birinci olmuştu. Fakat yarışmanın büyük ödülü olarak ilan edilen albüm ve uluslararası yarışma sözleri tutulmadı. 2004'de arkadaşlarının da ısrarıyla Akademi Türkiye'ye katılıp birinci olan Akarsu'ya söz verilen kaset yapılmadığı gibi Monaco'da düzenlenmesi planlanan World Best Yarışması da iptal edildi. İstanbul'a yerleşen Akarsu, kendi girişimleriyle Ocak 2005'te “Islak Islak” isimli ilk albümünü çıkardı. Ünlü sanatçı, Ağustos 2006'da “Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek” adlı ikinci albümünü piyasaya çıkardı. Yalancı Yarim isimli dizide oynadığı başrolle de göz dolduran Akarsu, USDER tarafından 'sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri öneme göre' verdikleri ödüllerde rock dalında En İyi Şarkıcı Ödülü'nü, Cem Karaca Özel Ödülü'nü aldı