SINIF BAŞKANI SEÇİLDİ, SÖZÜNÜ TUTUP MİTHAT KÖRLER'İ GETİRDİ...


Yenikent İlköğretim Okulu 5-B sınıfında okuyan 11 yaşındaki Melisa Seda, 25 Eylül 2006 tarihinde okulda yapılan sınıf başkanlığı seçiminde aday oldu. 5 arkadaşıyla yarışan Melisa, sınıf başkanı seçildiği takdirde Eskişehirli olan ses sanatçısı Mithat Körler'i okula getirme vaadinde bulundu.

Seçimleri kazanarak sınıf başkanı olan Melisa Seda, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde sanatçı Mithat Körler'i okula davet etti. Sanatçı Körler, Melisa'nın davetini kırmayarak Yenikent İlköğretim Okulu'na geldi. Mithat Körler, okuldaki öğretmenlerin 24 Kasım öğretmelenler gününü tek tek kutladı. Körler, kendisinin de Eğitim Fakültesi mezunu olduğunu ancak öğretmenlik yapmadığını belirterek, "Sanatçılık yanım ağır bastı. Aslında öğretmenliği çok seviyordum" dedi.

Sınıf başkanı Melisa Seda, Mithat Körler'in okula gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Seçim vaadlerim arasında Mithat Körler'i okula getirmek vardı. Bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Sırada Eskişehir'in amatör tiyatro topluluğu 7 Cüceler'i okula getirmek var. Ayrıca sınıfa bir adet bilgisayar armağan edeceğim ve çevre gezileri düzenleyeceğim. Bunları tek tek yapacağım" diye konuştu.

Öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan sanatçı Mithat Körler sınıf başkanı Melisa Seda'ya son çıkardığı albümünü hediye etti.