Kayseri'de motosikletiyle trafik polislerine yakalanmaktan bıkan 80 yaşındaki Ali Sarıçiçek, ehliyet almak için sınava girdi.

En küçüğü 35, en büyüğü ise 54 yaşında olan 7 çocuk babası 80 yaşındaki Ali Sarıçiçek, motosiklet ehliyeti almak için Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı'na girdi. Kocasinan ilçesi Argıncık semtinde ikamet eden ve sıvacılık yapan Sarıçiçek, motosikletiyle yolda trafik polislerine yakalanınca boyun eğmenin zoruna gittiğini söyledi. Ehliyet sınavına girme nedeninin motosikletiyle çocuklarını ve torunlarını ziyarete giderken rahat etmek olduğunu ifade eden Sarıçiçek, "Çocuklarımın ve torunlarımın hepsi çalışıyor. Bende onları ziyarete gitmek için motosiklete biniyorum. Yolda trafik polisleri çevirip ehliyet soruyor. Ehliyetim yok. Onlara boyun büküp yalvarmak zoruma gidiyor. Bende ehliyet almak için başvurdum. Alabilirsem alacağım, motosikletime binip çocuklarımı, torunlarımı rahat rahat ziyarete gideceğim" dedi.
30 senedir motosiklet kullandığını belirten Sarıçiçek, "Trafik polisleri yakalayınca bırakmıyorlar. 'Bu yaşta sen buna nasıl biniyorsun' diyorlar. Ben de '30 senedir biniyorum yavrum' diyorum. Ehliyet soruyorlar. Önceden gerek duymadığım için almadım. Fakat şimdi mecbur kalınca almak için başvurdum. Arabam yok, onun için motosiklete biniyorum. Gücüm buna yetti" diye konuştu.


Ehliyetsiz yakalandığı için mahkemeye de çıkartıldığını söyleyen Sarıçiçek, "Ehliyetsiz yakalanınca mahkemelik oldum. Mahkemeyi para cezasına çevirdiler, 600 YTL verdim. Merhamete gelip, sakalımıza hürmet edip ehliyet verirlerse alacağım. Ehliyet kursuna da gittim, ders de çalıştım ama artık yaşlandığım için kafamız almıyor. Kazan delindi. Ne kadar çalışsam da dökülüyor. Sağlığım yerinde. Gözlerim çok iyi görüyor. Kulağımda ise makine var. Onunla duyabiliyorum" şeklinde konuştu.

İHA