MİT : FEHRİYENİN YERİNİ BULUYORUZ...
Edinilen bilgiye göre, “Öcalan” ve “301. madde” başlıklarının hiç gündeme gelmediği 3.5 saatlik toplantıda, MİT Müsteşarı Emre Taner özetle şu görüşleri dile getirdi:

BİLİYORUZ

AB’de en büyük sıkıntı ortak terör tanımının ve terör politikasının olmaması. Bu nedenle Fehriye Erdal’ın, Dursun Karataş’ın yerini biliyoruz ama yapılabilecek hiçbir şey yok. O yüzden Fehriye Erdal’ın serbest bırakılması iyi niyetli olarak değerlendirilemez.

1540 KİŞİ VAR

Türkiye’de dağda bin 540 kişi var, Kuzey Irak’ta 4 bin 500 kişi var. Dağdakilerin yüzde 80’inin okuma yazması yok, eğitimsiz kişiler. Sosyal şartlar ve eğitim durumu yükseldiği zaman bu insanları dağa çıkartmak mümkün olmaz. Terörün bitmesi için mutlaka eğitim ve sosyal şartların iyileşmesi lazım. Dağdakilerden eğer şartlar düzelirse bunun bitebileceğinin, dağdan ineceklerinin sinyallerini alıyoruz. Ancak terörün dış desteği var. Hiçbirşeyi sadece Türkiye’nin içinde diye düşünmeyin.

Dini motifli terörün Türkiye’deki tek uzantısı Hizbullah. Onlar da silahlı eylem yapmıyor şu anda durağan halde. Ayrılıkçı terör PKK, bunun büt ün bağlantılarının kopartılması lazım.