Bursa'da iki grup genç, 50 YTL'lik künye yüzünden birbirlerini bıçakladı. Yaralı olan taraflar ve yakınları tedavi için acil servis girişinde karşılaşınca bir kez daha birbirlerine saldırıp olay çıkardılar. Çıkan olaylarda 2'si acil serviste 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, dün gece Küçükbalıklı Meydanı'nda iki grup arasında künye meselesi yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın bıçaklı kavgaya dönüştüğü olayda, Bilal B. (19) ve İbrahim T. (30) birbirlerini yaralarken, Mehmet Tahir T. (22) de Bilal B. tarafından bıçaklandı. Boğazından aldığı bıçak kesiği ile ağır yaralanan İbrahim T, kardeşleri tarafından özel bir otomobille, Mehmet Tahir T. de olay yerine gelen ambulansla Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Mehmet Tahir T'nin hastanenin acil servis kapısı önünde ambulanstan indirileceği sırada, kavgada yaralanan ve olay yerinden kaçan Bilal B. de, aynı hastaneye geldi. Taraflar burada küfürleşerek birbirlerine saldırdılar. Acil servis içine taşan, tarafların arkadaşlarının da dahil olduğu kavgada, Kadir T. (30) sağ kolundan ve iki bacağından, Şaban T.( 22) de elinden yaralandı. Bilal B. de bıçak darbesiyle ikinci kez yaralandı.

Hastane özel güvenlik görevlileri ve polis ekipleri tarafları zor kullanarak etkisiz hale getirdi. Şüpheli müşteki konumundaki Bilal B. hastanenin arka kapısından kaçırılıp tedavi için Yüksek İhtisas Hastanesi'ne götürüldü.

Mehmet Tahir T, Bursa Devlet Hastanesi'nden Çekirge Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, biri ağır 5 kişinin tedavisinin devam ettiği, künye meselesi sebebiyle olaya karışan 3 kişinin de arandığı bildirildi.

Milliyet