Bağımsız Milletvekili adayı öldürüldü

İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Tuncay Şeyranlıoğlu, Kağıthane'de aracının içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayda 4 kişi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirdikleri iddia edilen 3 şahıs, polis tarafından gözaltına alındı.


Kağıthane Çobançeşme mevkiinde meydana gelen olayın ardından çalışmalarını derinleştiren polis ekipleri, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda, siyah renkli bir jipi aramaya başladı. Alibeyköy istikametine kaçtığı belirtilen jip, içinde bulunan 3 şahıs ile birlikte Piyale Paşa Bulvarı'nda yakalanarak gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre Bağımsız Milletvekili Adayı Tuncay Şeyranlıoğlu'nun öldürülmesi olayına karıştıkları öne sürülen B.D., F.D., F.Y. isimli şahıslar, peşlerine düşen polis ekiplerinden, 34 CKH 10 plakalı araçları ile kaçmaya başladı. Sivil ekiplerin "dur" ihtarına uymayan şüpheliler, Piyale Paşa Bulvarı üzerinde araçlarıyla birlikte yakalanarak, sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne girişleri sırasında şahıslar, gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakırken,
içlerinden biri "Önce polise, sonra basın mensuplarına konuşacağım" dedi. Polis, şüphelilerin içinde bulunduğu aracı incelenmek üzere Asayiş Şube Müdürlüğü otoparkına çekti.


Öte yandan olay seçim çalışması nedeniyle katıldığı bir programdan çıkan milletvekili adayı Şeyranlıoğlu'nun, yanındaki 4 kişi ile birlikte Çobançeşme mevkiinde seyir halindeyken, aracın sağ yanından geçen, siyah renkli BMW marka olduğu iddia edilen bir araçtan ateş açılması sonucu meydana gelmişti. Kurşun yağmuruna tutulan Şeyranlıoğlu ve 4 arkadaşı yaralanırken, saldırı sonucu ağır yaralan Şeyranlıoğlu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Bu arada olaydan yaralı olarak kurtulan Savaş Memiş, şoför Yakup Aydın Çapa ve Şeyranlıoğlu'nun özel kalem müdürü Derya Uçar'ın sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İHA